Εύκολο τρίποντο ο ανώτερος Ρούβας!

Δεν συνάντησε προβλήματα στην εκτός έδρας αναμέτρηση στο γήπεδο Αρκαλοχωρίου ο Ρούβας, αφού επικράτησε με 0-2 του Ηρακλή Νιπιδιτού, για την 27η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι ποδοσφαιριστές του Απόστολου Παπακώστα, πέρα των δύο τερμάτων είχαν και αρκετές ευκαιρίες για παραπάνω τέρματα, μεταξύ των οποίων και το δοκάρι του Άγγελου Ξημεράκη.

Το σκορ για την ομάδα της Γέργερης άνοιξε στο 28ο λεπτό με πλασέ, ο Πρίφτης σημειώνοντας ένα ακόμη τέρμα την εφετινή σεζόν.

Το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων ήταν και το εντυπωσιακότερο, καθώς με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Άγγελου Ξημεράκη, διαμορφώθηκε και το τελικό 0-2, στο 41ο λεπτό.

Σταθερά στην τέταρτη θέση παρέμεινε ο Ρούβας, με τον Ηρακλή Νιπιδιτού από την άλλη να προσπαθεί αλλά να μην μπορεί να “βάλει” δύσκολα στην ομάδα της Γέργερης.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ: Γκούρι, Δαγκωνάκης Γ., Στεφανάκης, Παπαδάκης Γ., Παπαδάκης Λ., Ζερβάκης (38′ λτ. Θεοδωράκης), Τσουμάνης (71′ Ψαλτάκης), Γαλανός, Χατζιδάκης (46′ Νιωτάκης), Νικολό

ΡΟΥΒΑΣ: Δασκαλάκης, Φουκάκης, Μαυρογιαννάκης, Προκοπάκης (62′ Τσιμπλοστεφανάκης), Τερζίδης (81′ Νικολάου), Ιωάννου, Πρίφτης, Μαστραχάς (28′ λτ. Τασούδης), Ξημεράκης Αγγ. (74′ Φραγκιαδάκης), Κουτάντος, Πρινιανάκης

error: Content is protected !!