«Πληγώθηκε» από τους πρώην ο Ρωμανός 2-2 με τον Πόρο!

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκε το τελικό αποτέλεσμα ανάμεσα στον Πόρο και τον Ρωμανό, μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι στο Μαρτινέγκο, το οποίο δεν ανέδειξε νικητή, καθώς το τελικό σφύριγμα του διαιτητή κ. Χαραλαμπάκη, βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 2-2. Η ομάδα της Ελιάς δέχτηκε δύο γκολ από πρώην παίκτες της, τον Κλωνάρη και τον Χρηστάκη!

Στο πρώτο ημίχρονο και ενώ οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή και οι δύο ομάδες προσπάθησαν με τον δικό της τρόπο η κάθε μια να διασπάσουν τις αντίπαλες άμυνες, με τους φιλοξενούμενους  να τα καταφέρνουν στο 30΄.Ο Ρουμπάκης εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα χτύπησε σε παίκτη του Πόρου, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα (0-1). Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Κλωνάρης (βασική φωτογραφία) με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη ο Ρωμανός αναγκάστηκε από το 50΄να συνεχίσει με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σκουτέλη.

Ο Πόρος ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ στο 83΄με σουτ έξω από την περιοχή του Χρηστάκη (2-1), ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο ημίχρονο ωστόσο δεν κάλυψε σωστά τα νώτα του και στο 87΄ο Κάββαλος με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτησία: Χαραλαμπάκης (Γρηγοράκης Ι., Ξυπάκης Γ.).

ΠΟΡΟΣ: Ζαφείρης, Βιτσαράς, Χατζησεβαστός (75΄Μεταξάκης), Χαρίτος, Κλωνάρης, Μαγάκης, Τζακόλι (46΄Χρηστάκης), Καστελιαννάκης, Σκούφος, Μάρκου, Σκουλάς (60΄Λεμονιάς).

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Κουκάκης (85΄Λασιθιωτάκης), Καραταράκης, Κάββαλος, Κάτελας, Ρουμπάκης, Βιλανάκης(60΄Ξυλούρης), Πουλάκης (70΄λ.τ Ταβερναράκης), Χαλκιαδάκης (70΄Παπαδάκης), Ψαλιδάκης, Σκουτέλης.

error: Content is protected !!