Ισόπαλη ματσάρα στα Μάλια

Σε ένα πλούσιο παιχνίδι, ανάμεσα σε δύο ποιοτικά σύνολα της κατηγορίας, ΠΑΝΟΜ και Ρωμανός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 2-2 για το πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν με δύο τέρματα μπροστά δεν κράτησαν το τρίποντο, με την ομάδα της Ελιάς να κάνει την αντεπίθεση της και να παίρνει τον βαθμό.

Το σκορ για τον ΠΑΝΟΜ άνοιξε ο Μιχάλης Συσκάκης, στο 13ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κάνοντας το 1-0.

Και δεύτερο τέρμα για την ομάδα των Μαλίων πριν την συμπλήρωση ενός σαρανταλέπτου, με τον Τζανάκη στο 38ο λεπτό να δίνει αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους για το 2-0.

Άμεσα μπήκε και πάλι στο παιχνίδι ο Ρωμανός, όταν μείωσε σε 2-1 με το αυτογκόλ του Διαμαντάκη σε μία άτυχη στιγμή για τον αμυντικό του ΠΑΝΟΜ.

Το τελικό 2-2 για τους “κιτρινόμαυρους” της Ελιάς διαμορφώθηκε από τον Ανυφαντάκη στο 78ο λεπτό.

Στην 4η θέση με 52 βαθμούς βρίσκεται ο ΠΑΝΟΜ, με τον Ρωμανό έκτος με 45.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΑΝΟΜ: Ζαχαριουδάκης, Μανιαδής, Διαμαντάκης Σ. (68′ Μηλάκης), Σχοιναράκης, Μυλωνάς, Μαυρίδης (61′ Τζιράκης), Συσκάκης, Δαριβιανάκης, Κατσούλης, Καργιωτάκης, Τζανάκης

ΡΩΜΑΝΟΣ: Μυλωνάκης, Κουκάκης, Κάββαλος, Γκαναδάκης, Παπαδάκης (46′ Ζερβός), Ξυλούρης (82′ Ρουμπάκης), Μανουσάκης, Πουλάκης, Κοτζαδάκης, Ανυφαντάκης, Παχάκης

error: Content is protected !!