Φοβερό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ νικητή!

Απίστευτο παιχνίδι στο γήπεδο του Αλμυρού στο Γάζι, με τον ΠΑΟΚ και την Αγία Βαρβάρα να προσφέρουν φοβερό θέαμα και τους “ασπρόμαυρους” τελικά να παίρνουν τη νίκη με 4-3.

Ο ΠΑΟΚ περιμένει να πάρει και επίσημα τους τρεις βαθμούς στο παιχνίδι κόντρα στην Γόρτυνα, όμως μέχρι να βγει η απόφαση από την πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΣΗ έχει ανάγκη τους τρεις βαθμούς της νίκης σε κάθε παιχνίδι. Έστω κι αν “καρδιοχτύπησε”, η ομάδα του Κρουσώνα κέρδισε με 4-3 την Αγία Βαρβάρα, που πλέον θέλει να διατηρήσει τη διαφορά από την 11η θέση κάτω από τους έξι βαθμούς για να μην πέσει στην Α2 ΕΠΣΗ χωρίς να δώσει πρώτα “μάχη” στα play-out.

Στο αγωνιστικό σκέλος, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Μπελαδάκη στο 9′, με την Αγία Βαρβάρα να αντιδράει γρήγορα και να ισοφαρίζει με τον Δάσκο στο 14ο λεπτό. Με το παιχνίδι να οδεύει προς την ανάπαυλα, ο Σούρσος στο 44ο λεπτό έβαλε ξανά μπροστά τον ΠΑΟΚ, ο οποίος πήγε στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει “κεφάλι” δύο τερμάτων με τον Ανωγειανάκη στο 66ο λεπτό, ενώ το 4-1 σημείωσε ο Γεωργόπουλος στο 80′. Η Αγία Βαρβάρα δεν το έβαλε κάτω και στα τελευταία δέκα λεπτά πάλεψε καταφέρνοντας να φτάσει κοντά στην ισοφάριση. Αρχικά ο Νίκος Κοζορώνης στο 84′ μείωσε σε 4-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και δύο λεπτά αργότερα ο Δημήτρης Κοζορώνης χρίστηκε σκόρερ για το 4-3, το οποίο ήταν και τελικό αποτέλεσμα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Κορνηλάκης, Φράγκος, Νικηφόρος (75′ Καουκάκης), Παπαδιός, Βασιλείου, Γεωργόπουλος, Κοζυράκης, Σούρσος (89′ Κεφαλούκος), Δρακούλης (84′ Λιακάκης), Μπελαδάκης (65′ Παπαδάκης), Ανωγειανάκης

Αγία Βαρβάρα: Σπανός, Ρουμελιώτης, Κοζορώνης Δ., Μυφτάρι, Ψαράκης, Πακιουφάκης (80′ Χασουράκης), Ψαλιδάκης (58′ Κοζορώνης Ν.), Κασωτάκης (58′ Φωτάκης), Σχοιναράκης (58′ Μαυρομάτης), Δάσκος, Πρίφτη

error: Content is protected !!